אטמנו בצורה נכונה וטובה את הקירות החיצוניים
מה עושים עם קירות הפנים?
כשמתעורר צורך באיטום של קירות פנימיים, אלה שנמצאים בחדרים הרטובים בבית (באמבטיות או מקלחות), צריך למרוח תחילה סיקה, שהוא סיליקון עם פולימרים. את החומר למרוח לפני שמתקינים את הצנרת החדשה ולפני שלב הריצוף. יש לצקת אותו ישירות על הרצפה ולהמתין עד שהוא מתייבש. לאחר מכן יש לכסות אותו בחול ולרצף. חשוב להשתמש ברובה המתאימה לחדרים רטובים, שכן רובה שאינה מתאימה לכך עשויה להתייבש ולהיסדק.
טיפים טובים לאיטום נכון
בעל המקצוע שמבצע את האיטום נדרש להתייחס לכמה נקודות.
ראשית, לוודא גם לפני עבודת האיטום שביצע וגם אחריה, שהמשטח משופע. שנית, אם בונים מרפסת חדשה או גג, להמתין עם העבודה עד שהמשטחים יבשים לחלוטין.
כדאי לקחת בחשבון שבתקופת האביב העלויות נמוכות יותר .
חשוב לבדוק את הקבלן או את בעל המקצוע המבצע ,ולבחון עבודות קודמות שלו.
מומלץ שאלו יהיו עבודות שביצע לפני תקופה ארוכה, כי הזמן הוא פרמטר חשוב שיכול להעיד על טיב העבודה ועל איכותה. כדאי גם לסכם מראש, ואף לציין זאת בחוזה כתוב, את כל תהליך העבודה הנדרש במסגרת האיטום – לרבות העלויות השונות הקשורות בכך. כך ניתן יהיה למנוע אי הבנה או בעיות אחרות, שעשויות לצוץ בהמשך. לאיטום החדרים האחרים בבית, יש להשתמש בחול שומשום, שאותו מניחים מתחת לרצפות וגם ברובה, שאיתה ממלאים את החריצים שבין המרצפות.

למה לבחור "אוטם" מקצועי?
לא כדאי להתפתות ולחפש בעל מקצוע המציע עלות נמוכה מאד, מחיר נמוך יכול להעיד על חוסר מקצועיות ו/או שימוש בטכניקות קצרות טווח שלא פותרות את הבעיה מהשורש. לבצע סקר שוק מקדים ולפנות לכמה בעלי מקצוע שונים .סקר יעזור לכם להכיר את השוק, את המחירים המקובלים וגם את שיטות האיטום הקיימות, כדאי לתשאל קרובים ולבקש מהם המלצות. לפנות אל לקוחות ולבקש לשמוע מהם חוות דעת בנוגע לשירות שהוצע .לבדוק באיזו שיטה הוא עובד ומדוע דווקא בה. הסבר על התהליך יעזור לכם להבין אותו ,וגם לוודא שבחרתם נכון.
עכשיו-הגיע הזמן להנות מבית חמים ונעים!
איך עושים אותו נעים יותר? פרקטי יותר?
בכתבה הבאה אי"ה

להורדת מדריך חינמי 7 סודות לחוית שיפוץ אחרת
כתבו ל-revachkir@gmail.com
מינדי פקשר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *